Instock
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 30 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Recommended use | Learing, Business Use, Gaming, DESIGN, Daily Entertainment |
| Keyboards | TOUCHPAD, Backlit Keyboard |
| Battery Capacity(mAh) | 85Wh |
| Network Communiction | Bluetooth-compatible, WLAN, WIFI |
| Expandable storage | YES |
| Hard Drive Interface | M.2 |
| Memory Type | DDR5 |
| Graphics Brand | NVIDIA |
| Graphic Type | Dedicated |
| Max Turbo Frequency | 4.5GHz |
| Base Frequency (GHz)4 | 1.2GHz |
| Number of Cores | 14 |
| Keyboard language | English |
| Keyboard backlit type | monochrome |
| Wireless Interfaces | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| CPU Brand/Model | Intel® Core™ Ultra 5 Processor 125H |
| Weight (Battery Included) | 1.5Kg-1.8Kg |
| Screen Refresh Rate | 120Hz |
| Video Memory Capacity | 8GB |
| Dimensions (WxHxD) | 322*228*15.9mm |
| RAM | 32GB |
| Panel Type | IPS |
| Operating System | Windows 11 |
| Feature | bluetooth, Camera, Backlit Keyboard |
| Thickness | 15mm- 18mm |
| Package | Yes |
| Hard Drive Capacity | 1TB |
| Port | Thunderbolt 4, 2×USB 3.1 Gen1, 1×USB 3.2 Type C, Card Reader, 3.5 mm Combo Audio Jack, 1*USB2.0, RJ-45, HDMI-compatible |
| Display Ratio | 16:10 |
| Display Size | 14.5" |
| Hard Drive Type | SSD |
| Graphics Card Model | GeForce RTX 4060 |
| Type | Laptop |
| Brand Name | Lenovo |
| Lenovo Model | ThinkBook 14 |
| Origin | Mainland China |
| screen resolution | 3072*1920 |
Instock
There are no reviews yet.