Instock
| Weight | 1.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 40 × 13 cm |
| Model Number | SP-2006, SP-4012 |
| Warranty | 12 months |
| Protection Level | IP65 |
| Style | Modern Style |
| Light Source | LED bulbs |
| Wattage | 0-5W |
| Body Material | Plastic |
| Certification | CCC, ce, EMC, ROHS, RoHS, EMC, CE, CCC |
| Power Source | DC |
| Material | Plastic |
| Technics | Rotational moulding |
| Lighting Area | 5-10 square meters |
| Outdoor Lighting Type | Figurine Lights |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Brand Name | ORANGESKY |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Landscape lighting |
| Product Name | Glowing Christmas Star Color Changing LED Lamp for Xmas, Mood Light Garden Deco Star (Light up Orbs) Stars |
| Model Name | Outdoor LED Christmas Star and Tree Christmas Light Star |
| Usage | Christmas Xmas Wedding Party Home Hanging Decorations Star Lamps, Multicolored and Outdoor Living Decro Mood Table Lamp |
| Shape | Star Christmas Night Light Lamp Party Decoration Star for Wedding |
| Models Name | Glowing Christmas Star Color Changing LED Lamp for Christmas |
| Control | Infrared Remote Control, Bottom Button |
| Appropriate | Garden, Playground, Christmas, Party, Nightclub, Living Room |
| Charge Mode | USB to DC Charging |
| Features | UV-Resist, Waterproof, Recycle |
| Shell Material | 100% Recycle PE |
| Size | 20*20*6.5cm, 40*40*12cm |
| Battery Type | Rechargeable Li-battery |
Instock
There are no reviews yet.