Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 11 × 11 cm |
| Luminous Flux | <60 |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Model Number | LED Handrail Railing Light |
| Number of Lights | 1 pcs |
| Warranty | 3 Years, 3 Years |
| Base Type | Wedge |
| Protection Level | IP65 |
| Style | Modern Style |
| Light Source | LED bulbs |
| Wattage | 0-5W |
| Body Material | aluminum |
| Certification | ce, ROHS, RoHS, CE |
| Voltage | 12V |
| Power Source | DC |
| Number of light sources | 1 |
| Material | aluminum |
| Technics | Plated |
| Lighting Area | 1-3 square meters |
| Outdoor Lighting Type | Step Lights |
| Is Bulbs Included | Yes |
| Brand Name | YELEDWAY |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Landscape lighting |
| Power | 1W Led |
| Lumen | 95LM |
| Input Voltage | DC12V |
| Body SIZE | D27mm*20mm |
| Cut hole | 30mm |
| Working temperature | -25°C~+45°C |
| Light Beam angle | 120° |
| Product Name | LED Handrail Light |
Instock
There are no reviews yet.