Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.68 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 23 × 10 cm |
| Type | Graphic Tablets, Digital Tablets |
| Pressure Levels | 8192 |
| Resolution Ratio | 5080lpi |
| Package | Yes |
| Tablet length | 375.5mm |
| Tablet Width | 220.4mm |
| Material | ABS+Plastic |
| Interface Type | USB |
| Brand Name | HUION |
| HUION Model | Q630M |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Color | Black |
| Pen Technology | Battery-free Electromagnetic |
| Press Key | 8 Programmable Press Keys + Dial Controller |
| Dimension | 375.5*220.4*8mm |
| Active Area (PC Mode) | 266.7*166.7mm(10.5*6.56inch) |
| Active Area (Phone Mode) | 166.7*104.2mm |
| Net Weight | 666g |
| Pressure Sensitivity | 8192 Levels |
| Pen Resolution | 5080LPI |
| Report Rate | 266PPS |
| Tilt Range | ±60° |
| Accuracy | ±0.3mm |
| Sensing Height | 10mm |
| Wireless Connectivity | USB 2.4G |
| Battery Capacity | 1100mAh |
| Charge Time | ≤2hrs |
| Battery Life | About 20hrs |
| Interface | USB-C |
| To Be Used with Phone | Yes |
| OS Support | Windows 7/macOS 10.12 /Android 6.0 or later |
Instock
There are no reviews yet.