Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 5.93 kg |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 40 × 13 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Type | Pen Tablet Monitor, Digital Tablets |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Size(diagonal) | 19Inches 475mm |
| Pressure Levels | 8192 |
| Resolution Ratio | 5080lpi |
| Package | Yes |
| Tablet length | 475mm |
| Tablet Width | 298mm |
| Material | Plastics and ABS |
| Interface Type | USB |
| Brand Name | HUION |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Panel Size | 19.53 inch |
| Active Area | 434.88* 238.68mm |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Brightness | 250cd/m2 |
| Response Time | 25ms |
| Gamut | 120% sRGB |
| Display Color | 16.7M(8bit) |
| Pen Technology | Battery-Free Electromagnetic Resonance |
| Pen Resolution | 5080LPI |
| Pressure Level | 8192Levels |
| Sensing Height | 10mm |
| Report Rate | 266PPS |
| Tilt | 60° |
| Digital Pen | PW507 |
| Dimension | 475 x 298 x 35mm |
| Colour | Black |
| OS Support | Windows 7 or later, macOS 10.12 or later |
| AG Glass | YES |
Instock
There are no reviews yet.