Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 7.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 68 × 33 × 28 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Scale | 1:14 |
| Power Source | Electric |
| Model Number | 1594 |
| Motor | Brushless Motor |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 4-5hours |
| Control Channels | 12 Channels & Up |
| Controller Battery | AA*3 |
| Remote Distance | 30m |
| Material | Metal |
| Type | Truck |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| Full power use time | about 45min |
| Number of channels | 22 |
| Product size | 68.5*18.6*46.64CM |
| Body battery | 7.4V 2000mah lithium battery |
| Net weight | 4.5kg |
Instock
There are no reviews yet.