Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 31 kg |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 31 × 65 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Use | Family |
| Certification | CE |
| Power (W) | 700-1000W |
| Brand Name | HAOYUNMA |
| Origin | Mainland China |
| Showroom Location | None |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | Ordinary Product |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Motor |
| Condition | New |
| Place of Origin | Henan, China |
| Production Capacity | 10L |
| Voltage | 110V-240V |
| Power | 200W |
| Weight | 31 KG |
| Dimension(L*W*H) | 410*310*650MM |
| Warranty | 1 Year |
| Name | Sausage Making Machine |
| Type | Meat Processing Machinery |
| Function | Sausage Filling Making Machine |
| Tube | SUS304 (food grade), Seal Silicone (food grade) |
| Pressure Plate | Aluminum (food grade) |
| Material Barrel & Tube | Material Marrel & Discharge |
| Overall Machine Size | 410x310x660 mm |
| Power Style | Electric |
| Capacity | 10L |
| Tube Dimensions | Inner Diameter 37mm, 30mm, 21mm, 15mm |
Instock
There are no reviews yet.