Instock
| Weight | 0.193 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 11 × 3 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Material | ABS, Plastic |
| Weight[g] | 49.1 |
| Battery Capacity[mAh] | 350mAh/0.135Wh |
| Battery life up to[hours] | 30hours |
| Maximum wireless range[m] | <10m |
| Sound Isolating | YES |
| Category | Earphones & Headphones |
| Earcups Type | Sealed |
| Number Of Drivers | 4 |
| Charging Method | Charging case |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Package List | User Manual, Charging case, Charging Cable |
| Features | Apple Siri Support, Active Noice Cancelling, Dual Connection |
| Codecs | AAC, sbc |
| With Microphone | Yes |
| Is wireless | Yes |
| Support APP | Yes |
| Waterproof | No |
| Frequency Response Range | 20 – 2000Hz |
| Sensitivity | 48dB |
| Function | for Video Game, Common Headphone, For Mobile Phone, HiFi Headphone, Sport, For Outdoor, For Office, For Study |
| Active Noise-Cancellation | Yes |
| Volume Control | No |
| Control Button | No |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Wireless Type | bluetooth |
| Connectors | Type c |
| Communication | True wireless |
| Style | In-ear |
| Certification | CE, RoHS |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | BASEUS |
| Name | Baseus Bowie M2s true wireless earphone |
| Aduio playback | about 7hours(70% volume) |
| Total Audio Playback | about 30hours(70% volume) |
| Battery Capacity 1 | 35mAh/0.135Wh(headphones) |
| Battery Capacity 2 | 400mAh/1.48Wh(charging case) |
| Accessories | Type-C charging cable(white), Translucent dual color earcaps(x4) |
Instock
There are no reviews yet.