Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.093 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 9 × 4 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Material | ABS, Plastic |
| Weight[g] | 97g |
| Battery life up to[hours] | 30h |
| Maximum wireless range[m] | <10m |
| NFC Technology | No |
| Sound Isolating | No |
| Category | Earphones & Headphones |
| Charging Method | Charging case |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Package List | User Manual, Charging case, Charging Cable |
| Codecs | AAC, sbc |
| Is wireless | Yes |
| Support APP | No |
| Waterproof | Yes |
| Frequency Response Range | 20 – 20000Hz |
| Function | for Video Game, Common Headphone, For Mobile Phone, HiFi Headphone, Sport, For Office, For Study |
| Active Noise-Cancellation | No |
| Volume Control | No |
| Control Button | No |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Wireless Type | bluetooth |
| Connectors | Type c |
| Communication | True wireless |
| Style | In-ear |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | BASEUS |
Instock
There are no reviews yet.