Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | <0.5w |
| Battery Capacity(mAh) | 2800 or 3800 mAh |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Model Number | UV-82 Battery Type C |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | <1.5km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | None |
| Battery Capacity | 2800mAh or 3800mAh |
| Voltage | DC 7.4V |
| Weight for 3800mAh | Approx 120G |
| Weight for 2800mAh | Approx 92G |
| Operated Temperature | -30c-+60c |
| Color | Black |
| Package | Bubble |
| Feature 1 | Battery for UV-82 UV-82L UV-82C |
| Feature 2 | Battery for UV-89 UV-8D UV-82HP UV-82HPL |
| Feature 3 | Battery for UV-82HX UV-82X |
| Feature 4 | Battery for BTECH GMRS-V1 GMRS-V2 MURS-V1 MURS-V2 MIRKIT UV-82 MK3/5 |
| Feature 5 | UV-8R UV-98D UV-Q5 UV-82RT |
Instock
There are no reviews yet.