Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.95 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 19 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 3w-5w |
| Battery Capacity(mAh) | 1500mah |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 16 |
| Frequency Range | UHF: 400-470MHz |
| Dimensions | 115x60x33mm( without aerial ) |
| Model Number | BF-888S |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | 3km-5km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, DOT, EAC, EPA, FCC, GMP, RoHS, TGA, UL, KC, pse, weee |
| Weight | 180 |
| Output Power | 5W |
| Battery Capacity | 1500mAh |
| Battery Type | Li-ion |
| Voltage | DC 3.7V |
| Color | Black |
| Channel | 16 |
| Freuqnccy | UHF: 400-470MHz |
| Package | Carton Box |
| Shipping Cost | Free |
| Type | Two Way Radio |
Instock
There are no reviews yet.