Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 12 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 3w-5w |
| Battery Capacity(mAh) | 1500 |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 16 |
| Frequency Range | UHF400-470MHz |
| Dimensions | 60X33X115mm(except antenna) |
| Model Number | BF-888S Pro |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | 3km-5km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Item Type | Portable Walkie Tlakie |
| Item Name | BF-888S Pro Two Way Radios |
| Upgraded Point 1 | Quick group formation (wireless replication function) |
| Upgraded Point 2 | Support USB (TYPE C) charging |
| Upgraded Point 3 | Frequency scanning function |
Instock
There are no reviews yet.