Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.675 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 21 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 10w-25w |
| Battery Capacity(mAh) | 4800mAh |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Strong Polycarbonate Plastic |
| Storage Channel | 16 |
| Frequency Range | UHF 400-470Mhz |
| Dimensions | 25.50*21.00*6.00 |
| Model Number | BF-1904 |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | 10km-50km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, DOT, EAC, EPA, FCC, GMP, RoHS, TGA, UL, KC, pse, weee |
| Voltage | DC 7.4V |
| Frequency Stability | 2.5ppm |
| Audio Output | 1000mW |
| Antenna Impedance | 50Ohm |
| Operated Temperature | -20c-+50c |
| Color | Black |
| Package | Box |
| Battery | Li-ion |
| Feature | Type-C charging |
| Battery Capacity | 4800mAh |
| Channel | 16 |
Instock
There are no reviews yet.