Instock
| Weight | 0.58 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 12 × 11 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 10w-25w |
| Battery Capacity(mAh) | 3800 |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 999 |
| Frequency Range | 65-520MHZ |
| Dimensions | 135mm*55mm*30mm |
| Model Number | UV-5RM |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 3km-5km |
| Brand Name | BAOFENG, BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, DOT, EAC, EPA, FCC, GMP, RoHS, TGA, UL, KC, pse, weee |
| Feature 1 | Portable Radio |
| Feature 2 | Update of UV-5RH PRO |
| Feature 3 | Update of UV-5RH |
| Feature 4 | slimilar to Quansheng UV-K5 |
| Feature 5 | slimilar to Quansheng UV-K58 |
| Feature 6 | slimilar to Quansheng UV-K6 |
| Feature 7 | slimilar to Quansheng UV5R Plus |
| Feature 8 | FM Radio |
| Feature 9 | VHF14.5W UHF 10W |
| Feature 10 | High power Radio |
| Feature 11 | 10W Walkie Talkie |
| Feature 12 | 3800mAh Battery |
| Feature 13 | Type c Charging Radio |
| Feature 14 | Radio USB C |
| Radio | UV-5RM |
| Radio 1 | Update of UV-5RH Pro |
Instock
There are no reviews yet.