Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 20 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 5w-10w |
| Battery Capacity(mAh) | Li-ion Battery |
| Waterproof / Water-Resistant | IP55 |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 999 |
| Frequency Range | 65-108MHz&108-136MHz&136-174MHz&220-260MHz&350-390MHz&400-520MHz |
| Dimensions | 180*70*45mm(not included Antenna) |
| Model Number | UV-25 Pro |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 10km-50km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Feature 1 | Support USB (TYPE C) charging |
| Feature 2 | One-click Copy Frequency |
| Feature 3 | 10W Tri-Mode High/Mid/Low power selectable |
Instock
There are no reviews yet.