Instock
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 13 × 11 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 5w-10w |
| Battery Capacity(mAh) | 2500 mAh |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 999 |
| Frequency Range | 65-108MHZ/108-136MHZ/136-174MHz/220-260MHz/400-520MH/350-390MHZ |
| Dimensions | 135mm*55mm*30mm(Antenna Not included) |
| Model Number | BF-5RM |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 5km-10km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Charger | USB Type-C Charging |
| Key words | One Key Frequency Match |
| Frequency | Six-Band |
| Frequency Range 1 | FM: 65-108MHZ(RX) |
| Frequency Range 2 | AM: 108-136MHZ(RX) |
| Frequency Range 3 | VHF: 136-174MHZ(RX&TX) |
| Frequency Range 4 | VHF: 220-260MHZ(RX&TX) |
| Frequency Range 5 | UHF: 400-480MHZ(TX) 400-480MHZ(RX) |
| Frequency Range 6 | Police: 350-390MHZ(RX) |
| Features 1 | 1.77' large screen |
| Features 2 | Stopwatch |
| Features 3 | Wireless frequency copy |
| Features 4 | 999 Channels |
| Features 5 | Tri-band Transmit, Six-band Receiving |
| Features 6 | NOAA Weather Channel |
| Features 7 | VOX |
Instock
There are no reviews yet.