Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.082 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 17 × 13 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 5w-10w |
| Battery Capacity(mAh) | 1800 |
| Waterproof / Water-Resistant | IP45 |
| Material | Strong Polycarbonate Plastic |
| Storage Channel | 128 |
| Frequency Range | VHF (136-174Mhz) UHF (400-520Mhz) |
| Dimensions | 127*55*30mm ( without aerial ) |
| Model Number | Baofeng UV-82, BF-UV82 |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 3km-5km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, RoHS |
| Battery Capacity | 2800mAh |
| Voltage | DC 7.4V |
| Power Output | 5w 8w Optional |
| Net Weight | 220G |
| Frequency Stability | 2.5ppm |
| Audio Output | 1000mW |
| Operated Temperature | -30c-+60c |
| Color | Black |
| Package | Box |
| Type | Two Way Radio |
| Tri-Power | Yes |
| Dual PTT | Yes |
Instock
There are no reviews yet.