Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.12 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 3w-5w |
| Battery Capacity(mAh) | high capacity |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | rechargable battery |
| Frequency Range | battery |
| Dimensions | rechargable battery |
| Model Number | UV18 Pro Li-ion Battery |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | <1.5km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, DOT, EAC, EPA, FCC, GMP, TGA, UL, KC, pse, weee |
| Type: | Accessories |
| Voltage: | DC 8.4 V |
| Color: | Black |
| Type c | yes |
| Compatible1 | UV-18 battery |
| Compatible2 | UV-18 Pro max battery |
| Compatible3 | UV18 i battery |
| Compatible4 | UV-i battery |
| Compatible5 | UV-18L battery |
| Compatible6 | UV-G28 battery |
| Compatible7 | UV-G28 Pro battery |
| Compatible8 | UV-G28 Pro V2 battery |
| Compatible9 | UV18H battery |
| Compatible10 | UV-18L battery |
Instock
There are no reviews yet.