Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.975 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 23 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 10w-25w |
| Battery Capacity(mAh) | High Capacity |
| Waterproof / Water-Resistant | IP55 |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 999 |
| Frequency Range | 136-520MHz |
| Dimensions | 180*70*45mm(no include antenna) |
| Model Number | BAOFENG UV-25M |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 10km-50km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, DOT, EAC, EPA, FCC, GMP, RoHS, TGA, UL, KC, pse, weee |
| Battery Type | Li-ion Battery |
| Charger | Type-C Charging |
| FM | 65-108MHz (RX) |
| AM | 108-136MHz(RX) |
| VHF1 | 136-174MHz (TX & RX) |
| VHF2 | 200-260MHz (TX& RX) |
| Police Band | 350-390MHz(RX) |
| UHF1 | 400-480MHz (TX& RX) |
| UHF2 | 480-520MHz (RX) |
Instock
There are no reviews yet.