Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.438 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 11 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 3w-5w |
| Battery Capacity(mAh) | 1800 |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 999 |
| Frequency Range | 136-174 & 220-260 & 400-520MHz |
| Model Number | UV22 |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 1.5km-3km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC |
Instock
There are no reviews yet.