Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.55 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 5w-10w |
| Battery Capacity(mAh) | 2800 |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 16 |
| Frequency Range | UHF:400-480MHz |
| Dimensions | 120*60*38mm(except antenna) |
| Model Number | UV-8D |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | 5km-10km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Portable Walkie Talkie |
| Item Name | BAOFENG UV-8D Radios |
| Power | Real 8W Tri-Mode Power |
| Qaulity | Brand New & High Quality |
Instock
There are no reviews yet.