Instock
| Weight | 0.756 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 12 × 11 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 5w-10w |
| Battery Capacity(mAh) | High Capacity |
| Waterproof / Water-Resistant | IP45 |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 999 |
| Frequency Range | 65-520MHz |
| Dimensions | 115*60*33mm |
| Model Number | Baofeng K5 Pro Max |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 3km-5km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, DOT, EAC, EPA, FCC, GMP, RoHS, TGA, UL, KC, pse, weee |
| VHF Max power | 12W max. |
| UHF Max power | 9.5W max. |
| Same Model | Baofeng UV-K5 / UV-K5 PLUS |
| Battery | High Capacity |
| Frequency | Six-Band |
| Frequency 1 | 136-174MHz(RX / TX) |
| Frequency 2 | 220-260MHz(RX / TX) |
| Frequency 3 | 400-480MHz(RX / TX) 480-520(RX) |
| Frequency 4 | AM:108-136MHz(RX) |
| Frequency 5 | Police:350-390MHz(RX) |
| Frequency 6 | FM:65-108MHz(RX) |
| Expand Channel Storage | 999 Channels |
| Feature 1 | Cross-band Intercom |
| Feature 2 | Wireless Radio copy |
| Feature 3 | USB Type-C Charge |
| Feature 4 | INC Noise Reduction |
| Feature 5 | 10-Group Scramber |
| Feature 6 | AM / FM Radio |
| Feature 7 | Aviation Air Band |
| Feature 8 | Flashlight |
Instock
There are no reviews yet.