Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.06 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 6 × 3 cm |
| Output Power(w) | <0.5w |
| Battery Capacity(mAh) | 1500mAh |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | Battery Only |
| Frequency Range | Battery Only |
| Dimensions | Battery Only |
| Model Number | BF-T1 Battery |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | <1.5km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Notice | New and old models are not compatible |
Instock
There are no reviews yet.