Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 10 × 8 cm |
| Output Power(w) | 3w-5w |
| Battery Capacity(mAh) | 1500mAh |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Li-ion |
| Storage Channel | Baofeng Battery |
| Frequency Range | baofeng 777s battery |
| Dimensions | battery for baofeng 888s |
| Model Number | baofeng bf 888s battery |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | <1.5km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | None |
| Compatible List | BF-888S/BF-C1/BF-777S/BF-666S/H777 BF-777S |
| Voltage | DC 7.4V |
| Compacity | 1500 mAh |
| Style1 | bateria baofeng |
| Brand | BAOFENG Original |
| Style2 | baofeng bf 888s |
| Style3 | battery baofeng |
| Style4 | baofeng 777s |
| Style5 | baofeng 888s battery |
| Style6 | bf888s |
Instock
There are no reviews yet.