Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.681 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 16 × 12 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| CE | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | Keep away from fire |
| Power Source | Electric |
| Model Number | RC alloy engineering truck |
| Controller Mode | MODE2 |
| Control Channels | 9 Channels |
| Controller Battery | 2*1.5V AA (Not included) |
| Material | Metal, Plastic, Alloy / Plastic |
| Brand Name | CONUSEA |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck, Alloy engineering truck |
| Design 1 | Dump truck |
| Design 2 | Excavator |
| Design 3 | Bulldozer |
| Feature | With Lights and Music |
Instock
There are no reviews yet.