Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.42 kg |
|---|---|
| Dimensions | 46 × 21 × 17 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | Other |
| Warranty | 30days |
| Scale | 1:16 |
| Model Number | WPL B-16 |
| Controller Mode | MODE1 |
| Flight Time | 15-20 mins |
| Control Channels | 4 channels |
| Remote Distance | About 30-50m |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 14+y, 12+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL, Remote Control |
| Type | Truck, 6WD Off-Road Car |
| 8 years old> Age Range | 8 years old>> 8 years old |
| Remote Control | Radio Control |
| Verion | KIT/RTR |
| Feature1 | climbing RC Trunk |
Instock
There are no reviews yet.