Instock
| Weight | 0.743 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 16 × 16 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Feature | Mildew Resistant, Formaldehyde-free, Environment Friendly, Extra Thick, SELF-ADHESIVE, Water Resistant, 3D, soundproofing, noise reduction, environmental friendliness, and no odor, 3D effect nice decoration |
| Function | waterproof, Moisture-Proof, Mould-Proof, Smoke-Proof, Fireproof, SoundProof, Sound-Absorbing, Heat Insulation, Anti-static |
| Vinyl Wallpaper Type | Paper Back Vinyl Wallpapers |
| Type | Vinyl Wallpapers |
| Charge Unit | Yuan/Roll |
| Surface Treatment | Wrinkled |
| Pattern | Solid |
| Usage | Administration, Commerce, entertainment, Household |
| Use | LIVING ROOM, Bedding Room, study, Kitchen, Kids' Room, Wedding House, Elders' Room |
| Brand Name | none |
| Material | PVC, PVC |
| Style | Classic |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| CN | Henan |
| Product Name | 3D Textured Linen Pattern Wall Sticker |
| Thickness | 2.5mm |
| Feature 1 | Peel and stick wall paper |
| Feature 2 | 3d self adhesive wallpaper |
| Feature 3 | Perfect for kitchen, bedroom, living room, etc. |
| Feature 4 | Soft foam decoration to prevent children from colliding |
| Feature 5 | 3d decorative sticky for wall |
| Feature 6 | foam home decor wall |
| Feature 7 | texture beige wallpaper |
| Feature 8 | foam wallpaper decor 3d |
Instock
There are no reviews yet.