Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.58 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 17 × 12 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| CE | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| Power | 7.4V 1500mah lithium-ion battery |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 30 Mins |
| Remote Distance | 20 M |
| Dimensions | 11*4.5*3 CM |
| Model Number | 4301/4302/4303/4304 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 6.5 V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic, RUBBER, ABS |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Feature1 | 1:43 Scale RC Cars |
| Feature2 | RC Drift Cars |
| Feature3 | 2.4Ghz Remote Control |
| Feature4 | rc drift car 1 43 |
| Feature5 | rc drift car mini |
| Feature6 | rc drift racing car |
| Feature7 | drift rc car 1 43 |
| Feature8 | drift rc car small |
Instock
There are no reviews yet.