Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.71 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 11 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| Power | Electric |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | About 12min |
| Remote Distance | About 40m |
| Scale | 1:18 |
| Dimensions | 21*17*10cm |
| Design | Dirt Bike |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 3.7V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | CONUSEA |
| Recommend Age | 14+y, 3-6Y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.