Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.164 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 25 × 19 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Distance | About 50m |
| Warranty | 30 day |
| Scale | 1:10 |
| Dimensions | 34*15*19cm |
| Model Number | WPL C74 C74-1 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE1 |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | skymaker |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.