Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 35 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 25 minutes |
| Remote Distance | 100 meters |
| Dimensions | 57*27*20cm |
| Model Number | 583 |
| Design | Cars |
| Control Channels | 12 Channels & Up |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| package | original box |
| scale | 1/14 |
| frequency | 2.4Ghz |
Instock
There are no reviews yet.