Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.471 kg |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 31 × 18 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certificate Number | SPF21037607 |
| 3C | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | 3C |
| Steering servo | Five-wire 17G servo |
| Power | 70km / 50km |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 15-18 minutes |
| Remote Distance | 120M |
| Warranty | A month |
| Scale | 1:16 |
| Dimensions | 30.5*21*14.5cm |
| Model Number | 16103PRO/16103 |
| Design | Dirt Bike |
| Package Includes | Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE1 |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | HL |
| Recommend Age | 14+y, 3-6Y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.