Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 38 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Recommended use | Learing, Business Use, DESIGN, Daily Entertainment |
| Keyboards | TOUCHPAD, Backlit Keyboard |
| Expandable storage | YES |
| Memory Type | DDR5 |
| Thermal Design Power | other |
| Graphics Brand | Intel |
| Graphic Type | Integrated |
| Max Turbo Frequency | other |
| Base Frequency (GHz)4 | others |
| Number of Cores | 12 |
| Keyboard language | English |
| Weight (Battery Included) | 1.8Kg-2.0Kg |
| Screen Refresh Rate | 120Hz |
| Video Memory Capacity | Main memory allocated memory |
| Dimensions (WxHxD) | 355.2mm*248.5mm*15.9mm |
| RAM | 16GB |
| Operating System | Windows 11 |
| Feature | bluetooth, Camera, Backlit Keyboard |
| Package | Yes |
| Hard Drive Capacity | 1TB |
| Port | 3.5 mm Audio Jack |
| Display Ratio | 16:10 |
| Display Size | 16Inches 400mm |
| Hard Drive Type | SSD |
| Graphics Card Model | Intel Core Graphics Card |
| Type | Slim Laptop |
| Brand Name | XIAOMI |
| Xiaomi Model | REDMI Book 16 2025 |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| About Windows | we will open the box, help change to Global Version, default English.(all customers the same) |
Instock
There are no reviews yet.