Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 40 × 18 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Recommended use | Learing, Business Use, Gaming, DESIGN, Daily Entertainment |
| Keyboards | TOUCHPAD, Backlit Keyboard |
| Battery Capacity(mAh) | 84Wh |
| Touch Screen | No |
| Expandable storage | YES |
| Hard Drive Interface | M.2 |
| Memory Type | DDR5 |
| Thermal Design Power | 35-54W |
| Graphics Brand | AMD |
| Graphic Type | Integrated |
| Max Turbo Frequency | 5.1GHz |
| Base Frequency (GHz)4 | 3.8GHz |
| Number of Cores | 8 |
| Wireless Interfaces | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| CPU Brand/Model | AMD Ryzen 7 7840H |
| Weight (Battery Included) | 1.5Kg-1.8Kg |
| Screen Refresh Rate | 120Hz |
| Video Memory Capacity | 16GB |
| Dimensions (WxHxD) | / |
| RAM | 32GB |
| Panel Type | IPS |
| Operating System | Windows 11 |
| Thickness | 15mm- 18mm |
| Package | No |
| Hard Drive Capacity | 1TB |
| Port | 2×USB 3.1 Gen1, 3.5 mm Mic Jack, 1*USB3.1 Type-C, HDMI-compatible |
| Display Ratio | 16:10 |
| Display Size | 14Inches 350mm |
| Hard Drive Type | SSD |
| Graphics Card Model | ARM Processor Integrated Graphics |
| Type | Slim Laptop |
| Brand Name | Lenovo |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.