Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 50 × 60 cm |
| Luminous Flux | 2000-82000 |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Installation Method | Assembly |
| Color | black, green |
| is_customized | no |
| Is Smart Device | no |
| Usage | Daily Lighting |
| Features | circle wall light |
| Model Number | circle wall light |
| Lighting Area | 15-30square meters |
| Application | Kitchen, Dining Room, Bed Room, Foyer, study, BATHROOM |
| Technics | Painted |
| Number of light sources | 1 |
| Material | Metal |
| Warranty | 6 years |
| Shade Type | IRON |
| Shade Direction | Up & Down |
| Base Type | Wedge |
| Power Source | AC |
| Is Bulbs Included | No |
| Item Type | Wall Lamps |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CCC, ROHS, ce, CCC, ROHS, ce, CCC, ROHS, ce |
| Light Source | LED bulbs |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Brand Name | HomeLover |
| Is Dimmable | No |
| Switch Type | Knob switch |
| Body Material | IRON |
| Style | ART DECO |
| Voltage | 90-260V |
| coloured lamp | bedroom wall lighting |
Instock
There are no reviews yet.