Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.338 kg |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 30 × 26 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC |
| Number of Ovens | Single |
| Model Number | LA-S72 |
| Number of Heating Elements | 2 |
| Control | mechanical |
| Style | Horizontal |
| Controlling Mode | Mechanical Timer Control |
| Certification | CE |
| Type | Convection Oven / Turbo Oven |
| Material | STAINLESS STEEL |
| Power (W) | <800W |
| Capacity | 11-20L |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | BarraDent |
| Origin | Mainland China |
| Product size | 355*260*235mm |
| Timer | 0-60min |
| Temperature range | 100℃-250℃ |
Instock
There are no reviews yet.