Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 94 × 28 × 21 cm |
| 3C | Certificate |
| Certification | 3C |
| Power Source | Electric |
| Model Number | EXA798-4 |
| Design | Speedboat |
| Controller Mode | MODE2 |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Flight Time | 10-15 Min |
| Remote Distance | 50 M |
| Dimensions | 80*20*16 CM |
| Max Speed | 60 KM/H |
| Charging Time | 120 Min |
| Charging Voltage | 6.5V |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Color | Black |
| Remote control battery | "AA" battery * 4 (to be purchased separately) |
| Feature1 | RC Speedboat |
| Feature2 | 60KM/H High-speed Ship |
| Feature3 | VOLANTEX VectorSR80 Boat Model |
| Feature4 | 2.4G 2CH Remote Control Racing Ship |
| Feature5 | Brushless RC Toys |
Instock
There are no reviews yet.