Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 64 × 33 × 25 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Warning | no |
| Power Source | Electric |
| Design | Cruises |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 30minute |
| Remote Distance | 50 meter |
| Dimensions | 35.4*9.5*10 cm |
| Max Speed | 10 km/h |
| Charging Time | 240minute |
| Charging Voltage | 7.4V |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | Luo Jiujiu |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
| attribute 1 | fireboat |
| attribute 2 | children's outdoor toys |
| attribute 3 | children's gift |
| attribute 4 | remote control boat |
| attribute 5 | speedboat |
| attribute 6 | model |
Instock
There are no reviews yet.