Instock
| Weight | 0.044 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 2 cm |
| Item Condition | New |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.0 |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, other, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | No |
| Category | Smart Watches |
| Screen Material | TFT |
| APP Download Available | Yes |
| Battery Detachable | No |
| Movement Type | Electronic |
| Style | fashion |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | Round |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | No |
| Network Mode | None |
| Rear Camera | None |
| ROM | 16GB |
| System | Android Wear, Android OS, IOS |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, Italian, French, german, japanese, HEBREW, Dutch, Arabic, Indonesian, Greek |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, Push Message, tourbillon, Big Three Needles, 24 hour instruction, Chronograph, Alarm Clock, Small Second, World Time, Permanent Calendar, Power Reserve, week, Phase of the Moon, Month, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Noctilucent, Calendar, Countdown, Calculators |
| Brand Name | LIGE |
| LIGE Model | call watch |
| RAM | 256mb |
| Battery Capacity(mAh) | 300-450mah |
| Origin | Mainland China |
| Resolution | 240 * 240 |
| Display Size | 1.28 |
| Certification | CE |
| Band Detachable | Yes |
| Supported functions: 1 | Add friend QR code, support global accurate weather forecast, dial, support caller contact display, Bluetooth call, bright screen time, do not disturb mode, menu style, language switching, APP QR code, sound settings, shutdown, device finding, timer, stopwatch, alarm clock, settings, music player (with local playback), recording function, step counting, heart rate Sports (outdoor running, outdoor walking, indoor cycling, indoor running, indoor walking, free exercise), |
| Supported functions: 2 | Can answer phone calls |
| Supported functions: 3 | Can refuse to answer calls |
| Supported functions: 4 | Add friend QR code |
| Supported functions: 5 | support global accurate weather forecast |
| Supported functions: 6 | dial |
| Supported functions: 7 | support caller contact display |
| Supported functions: 8 | Bluetooth call |
| Supported functions: 9 | bright screen time |
| Supported functions: 10 | do not disturb mode |
| Supported functions: 11 | menu style |
| Supported functions: 12 | language switching |
| Supported functions: 13 | APP QR code |
| Supported functions: 14 | sound settings |
| Supported functions: 15 | shutdown |
| Supported functions:16 | device finding |
| Supported functions: 17 | timer, stopwatch |
| Supported functions: 18 | alarm clock |
| Supported functions: 19 | settings |
| Supported functions: 20 | music player |
| Supported functions: 21 | with local playback |
| Supported functions: 22 | recording function |
| Supported functions: 23 | step counting |
| Supported functions: 24 | heart rate Sports |
| Supported functions: 25 | outdoor running |
| Supported functions: 26 | outdoor walking |
| Supported functions: 27 | indoor cycling |
| Supported functions: 28 | indoor running |
| Supported functions: 29 | indoor walking |
| Supported functions: 30 | free exercise |
| bluetooth call | bluetooth call smart watch |
| smartwatch bluetooth call | smart watch bluetooth call |
| bluetooth call watch | bluetooth call smartwatch |
| Smart watch | Smart watch men |
| smart watches for men | smart watches for women |
| smartwatch smart watch | Smart watches women |
| smart watch woman smartwatch 2024 | smart watch man smartwatch 2024 |
| men's smart watch | Women's smart watches |
| smart watch free shipping | smart watch 2024 |
| Smart watches for children | smart watch men 2024 |
| smart watches smartwatch man 2024 | men's smart wrist watch |
Instock
There are no reviews yet.