Instock
| Weight | 0.237 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 12 × 3 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Life | 7Day, 7 days |
| Band length[mm] | 250 |
| Band width[mm] | 22 |
| SIM Card Slot | No |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.0 |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| App name | FitCloudPro |
| Screen Material | AMOLED |
| CPU Model | smart watch for man |
| Model | montre connecté homme |
| Battery Detachable | No |
| CPU Manufacturer | MediaTek |
| Movement Type | Electronic |
| Style | SPORT |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | SQUARE |
| Band Material | Silica GEL |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | No |
| Network Mode | None |
| Rear Camera | None |
| ROM | <128MB |
| System | Android Wear, Android OS, IOS |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, Portuguese, Italian, French, german, japanese, UKRAINIAN, Arabic |
| Function | Shock Resistant, Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Mood Tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, Push Message, Chronograph, Alarm Clock, Calorie Counter, week, Month, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Calendar, Countdown, Calculators |
| Brand Name | LIGE |
| Display Size | 1.85 inch |
| RAM | <128MB |
| Battery Capacity(mAh) | >450mAh |
| Resolution | 360*360 |
| Origin | Mainland China |
| Band Detachable | Yes |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| WIFI | No |
| watch | watches |
| men watch | men watches |
| mens watch | mens watches |
| watch for men | watches for men |
| smart watch | smart watches |
| smartwatch | smartwatches |
| smart watch for men | smart watches for men |
| smartwatch for men | smartwatches for men |
| lige watch | lige watches |
| lige watch men | lige watches men |
| men smart watch | men smart watches |
| men smartwatch | men smartwatches |
| male smart watch | male smart watches |
| male smartwatch | male smartwatches |
| smart watch men | smart watches men |
| smartwatch men | smartwatches men |
| smart watch male | smart watches male |
| smartwatch male | smartwatches male |
| reloj hombre | reloj inteligente |
| reloj | relojes inteligentes |
| relojes smart watch | relogios masculino |
| smarthwhatch | relogios smartwatch |
| reloj inteligente hombre | montre connecte homme |
| smartwhatch | montres hommes |
| reloj smartwatch | relojes inteligentes hombre |
| montre | montre connectee |
| relojes | montres intelligentes |
| relojes para hombres | inteligentne zegarki |
| reloj deportivo hombre | reloj hombre lujo alta gama |
| smart | orologi uomo |
| relogio smartwatch | relogio smartwatches |
| Bluetooth call watch | Bluetooth call watches |
| Bluetooth music watch | Bluetooth music watches |
| health watch | health watches |
| Bluetooth calling | music player |
| smart clock | smart bracelet |
Instock
There are no reviews yet.