Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 24 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| CE | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go, Ready-to-Go |
| Warning | Keep away from fire |
| Power Source | Electric |
| Model Number | alloy remote control excavator |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | about 40 minutes, 40 minutes |
| Control Channels | 12 Channels & Up |
| Controller Battery | 2 x AA 1.5V Batteries (Not included), Not included |
| Remote Distance | about 30 meters |
| Material | Metal, Plastic, Metal, Plastic |
| Brand Name | CONUSEA |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL, REMOTE CONTROL |
| Type | Truck, Alloy Truck |
| Model brand | Engineering vehicle |
| Feature | 12/13/15 channel alloy excavator |
Instock
There are no reviews yet.