Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 15 × 25 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certificate Number | 2020012202302497, 2020012202302497 |
| 3C | Certificate, Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | 3C, 3C |
| Scale | 1:24, 1:24 |
| Power Source | Electric, Electric |
| Flight Time | 15-20min |
| Control Channels | 9 Channels, 9 Channels |
| Remote Distance | 30-50m |
| Material | Plastic, Metal, Plastic |
| Brand Name | HUINA |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y, 6-12y |
| Origin | Mainland China, Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL, Remote Control |
| Type | Truck, Truck |
| Barcode | No |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Model Number | XC711 |
| Controller Mode | MODE2 |
| Controller Battery | 2*AA |
Instock
There are no reviews yet.