Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.031 kg |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 23 × 13 cm |
| CE | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | Keep away from fire |
| Scale | 1:18 |
| Power Source | Electric |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | About 20 minutes |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | 2* AA(not included) |
| Remote Distance | About 50 meters |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | HUINA |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
| Design | RC cement pump truck |
| Truck battery | 3.7V 500mah lithium battery |
| Feature | With LED light |
| Features 2 | With cool sound |
Instock
There are no reviews yet.