Instock
| Weight | 0.147 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 11 × 4 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Life | 5 |
| Band length[mm] | 265mm |
| Band width[mm] | 22mm |
| SIM Card Slot | none |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.2 |
| Wi-fi | No |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor |
| Activity Tracked | Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| App name | FitCloudPro |
| Screen Material | TFT |
| Band Detachable | Yes |
| Battery Detachable | No |
| Resolution | 360*360 |
| Display Size | 1.39 inch |
| Style | SPORT |
| Application Age Group | MEN |
| Screen Shape | Round |
| Band Material | Silica GEL |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | No |
| Network Mode | None |
| Battery Capacity | 300-450mah |
| Rear Camera | None |
| RAM | <128MB |
| ROM | <128MB |
| System | None |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Italian, FRENCH, german, KOREAN, japanese, UKRAINIAN, Arabic |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, REMOTE CONTROL, Push Message, Alarm Clock, Heart Rate Tracker, Calendar, Countdown, Calculators |
| Brand Name | MISIRUN |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
Instock
There are no reviews yet.