Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 5.05 kg |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 12 × 30 cm |
| Hign-concerned Chemical | Acrylonitrile, 1, 3-Butadiene, styrene |
| Usage | Commercial Manufacture |
| Wattage | 500W-799W |
| is_customized | Yes |
| Dimensions | 13.98in*8.27in |
| Frequency | 2200r |
| Weight | 5.05KG |
| Hammer Type | Rotary Hammer |
| Rated Input Power | 500W |
| Model Number | TB50 |
| Certification | FCC, UL |
| No-Load Speed | 1200rpm |
| Origin | US(Origin) |
| Max. Drilling Diameter | 26MM |
| Motor type | Brushless |
| Brand Name | JSD-HOPE |
| Power Source | DC |
| Rated Voltage | 110V |
Instock
There are no reviews yet.