Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 25 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 0.5w-3w |
| Battery Capacity(mAh) | 1100mAh Li-on |
| Waterproof / Water-Resistant | IP67 |
| Storage Channel | 16 |
| Frequency Range | PMR:446MHz or FRS:462MHz |
| Dimensions | 104mm*58mm*28mm |
| Model Number | PMR:RT647 or FRS:RT47 |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | 1.5km-3km |
| Brand Name | RETEVIS |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC |
| Output Power | RT647:<=0.5W or RT47:<=2W |
| Antenna | High gain antenna |
| Antenna Impendence | 50Ω |
| Working Mode | Simplex |
| Modulation noise | < -40dB |
| Maximum deviation | ≤ ±5KHz |
| Weight | 192g(with battery and belt clip) |
| Audio Connector | Motorola multi-pin |
| Antenna Connector | Fixed |
| Usable programming cable | J9137P |
Instock
There are no reviews yet.