Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 17 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery Capacity(mAh) | 2500 |
| Waterproof / Water-Resistant | IP68 |
| Storage Channel | 200 |
| Dimensions | 126x62x43mm |
| Model Number | RA89 |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 3km-5km |
| Brand Name | RETEVIS |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Charging Way | Type-C Charging and Desktop charger |
| Antenna needed | SMA-M connector |
| Features | Walkie talkie long range, Dual band, FM, Emergency, ect |
| Available occasions | Ham radio, Outdoor adventure, Emergency radio, ect |
Instock
There are no reviews yet.