Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 3w-5w |
| Battery Capacity(mAh) | 1500mAh |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 16 |
| Frequency Range | 400-470MHz |
| Dimensions | 58*24*135mm |
| Model Number | BF-C50 |
| Walkie Talkie Type | MINI Walkie Talkie |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | 3km-5km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
Instock
There are no reviews yet.