Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Numberless |
| Case Thickness | 10mm |
| Band Width | 25 to 29 mm |
| Band Material Type | leather |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Model Number | 8217 |
| Dial Diameter | 40 to 44 mm |
| Feature | Auto Date, Water Resistant |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 25cm |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | Curren |
| Origin | Mainland China |
| Certification | None |
| Item Type | Quartz Wristwatches, CURREN quartz watch |
| Mens Watch | leather men's watch |
Instock
There are no reviews yet.