Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.079 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 11 × 5 cm |
| Display Type | Digital |
| Case Thickness | 13mm |
| Band Width | 29mm |
| Band Material Type | RUBBER |
| Case Shape | Square |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | 2107 |
| Dial Diameter | 51mm |
| Feature | Shock Resistant, LED display, Luminous, Auto Date, Chronograph, Complete Calendar, Water Resistant, Alarm, Week Display |
| Water Resistance Depth | 5Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 27.5 |
| Case Material | RESIN |
| Movement | Digital |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | SANDA |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches |
| Certification | None |
Instock
There are no reviews yet.